Osram Dulux 20W Energy Saving Lamp
-25%
Price in Bangladesh
৳260
from 1 seller
The lowest price of Osram dulux 20w energy saving lamp in Bangladesh is ৳260 only. Buy Osram dulux 20w energy saving lamp at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 26%
৳350
৳ 260
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Fluorescent |
| Shape | Tube |
| Output Wattage | 20W |
| Lumens | 1200lm |
| Color Temperature | Warm/2700K |
| Lamp Life | 12 year long-life |
| Power Source | Electricity |
| Frequency | 50/60Hz |
📖 Overview
This Osram Dulux is a high-quality energy saving lamp that provides bright light in use. It emits 10% more light than other lamps. It is suitable for lighting homes, shops, kitchens, and other places. It will provide long life.
Be the first to review
Share your experience with Osram Dulux 20W Energy Saving Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★