Osram DULUX S 11W 80% Energ Saving Lamp
-11%
Price in Bangladesh
৳800
from 1 seller
The lowest price of Osram dulux s 11w 80% energ saving lamp in Bangladesh is ৳800 only. Buy Osram dulux s 11w 80% energ saving lamp at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 11%
৳900
৳ 800
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Fluorescent |
| Shape | Tube |
| Power Consumption | 11W |
| Lumens | 900lm |
| Beam Color | Warm Color |
| Lamp Life | 2000 hours |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220-240V |
| Energy Saving | 80% Saving |
📖 Overview
Osram DULUX S is a very compact design lamp with high efficiency that provides warm white light for bedrooms, children's rooms, and relaxation. It consumes up to 80% less energy than conventional incandescent bulbs. It is made of high quality material that can be used for a long time.
Be the first to review
Share your experience with Osram DULUX S 11W 80% Energ Saving Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★