Osram E14/SES 60W Matt Pearl Incandescent Lamp
-18%
Price in Bangladesh
৳130
from 1 seller
The lowest price of Osram e14/ses 60w matt pearl incandescent lamp in Bangladesh is ৳130 only. Buy Osram e14/ses 60w matt pearl incandescent lamp at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 19%
৳160
৳ 130
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Incandescent |
| Shape | Bulb |
| Power Consumption | 60W |
| Lumens | 660lm |
| Color Temperature | 2700K/Warm |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
📖 Overview
This Osram is a high quality matt pearl incandescent lamp that consumes less than 60W of power. It has lower energy consumption than other halogen lamps. This lamp has no warm up time, so gives 100% light instantly. It is of compact design so very easy to replace and offers long life.
Be the first to review
Share your experience with Osram E14/SES 60W Matt Pearl Incandescent Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★