Osram HLX Halogen Display / Optic Lamp
-44%
Price in Bangladesh
৳280
from 1 seller
The lowest price of NAED 54254 in Bangladesh is ৳280 only. Buy NAED 54254 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
Save 44%
৳500
৳ 280
📋 NAED 54254 Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ NAED 54254 |
| Lighting Technology | Halogen |
| Shape | Bulb |
| Output Wattage | 250W |
| Color Temperature | 3000K/Warm |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 24V |
| Energy Saving | Standard |
📖 Overview
This Osram is a HLX Halogen display/Optic lamp that comes with a total power of 250W. It has a 3000K color temperature and 24V rated voltage. Also, the base of this light is G6.35 and it is made in Germany. This lamp can be used in both commercial and residential.
Be the first to review
Share your experience with Osram HLX Halogen Display / Optic Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★