Osram Powertronic Electric Ballast for MH-Lamp
-11%
Price in Bangladesh
৳4,000
from 1 seller
The lowest price of PT-Fit 35/220-240 E in Bangladesh is ৳4,000 only. Buy PT-Fit 35/220-240 E at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
Save 11%
৳4,500
৳ 4,000
📋 PT-Fit 35/220-240 E Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ PT-Fit 35/220-240 E |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Bulb |
| Output Wattage | 35W |
| Color Temperature | Various |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220-240V AC |
| Frequency | 50 / 60Hz |
| Energy Saving | Standard |
📖 Overview
This Osram Powertronic electric ballast is designed for MH-Lamp. This electronic ballast uses solid-state electronic circuitry to provide electrical power to the power discharge lamps. Its output voltage is 250V and comes with metal halide technology.
Be the first to review
Share your experience with Osram Powertronic Electric Ballast for MH-Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★