P-363 Rechargeable Rotating Fan with Remote Control
-27%
Price in Bangladesh
৳1,850
from 1 seller
The lowest price of P-363 rechargeable rotating fan with remote control in Bangladesh is ৳1,850 only. Buy P-363 rechargeable rotating fan with remote control at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Creass Mart
ChawkBazar, Dhaka
Save 27%
৳2,550
৳ 1,850
📋 Fan Full Specification
| Item | Fan |
|---|---|
| Fan Type | Table |
| Power | AC/ DC |
| Color | White |
| Blade Number | 3 Pieces Shell |
| Body Material | ABS Plastic |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Voltage | Built-in 2400mAh Battery |
| Weight | 630g |
| Diameter | 20 x 20 x 23cm |
📖 Overview
This P-363 Rechargeable Rotating Fan comes with a remote control technology for a user-friendly experience. Moreover, it has some amazing features, such as it has a brushless motor, USB power supply mode, ordinary operation mode, AC/ DC power, 3 pieces of shells, ABS plastic body material, 120° rotation, white color, 2-7.5 hours timing function, and a built-in 2400mAh battery.
Be the first to review
Share your experience with P-363 Rechargeable Rotating Fan with Remote Control and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★