P9 Wireless Bluetooth Headset
-30%
Price in Bangladesh
৳699
from 1 seller
The lowest price of P9 wireless bluetooth headset in Bangladesh is ৳699 only. Buy P9 wireless bluetooth headset at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shopping Zone CTG
Chawk Bazar, Chittagong
Save 30%
৳999
৳ 699
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | V5.0+EDR |
| Bluetooth Distance | 10m Wireless Distance |
| Sensitivity | 98dB |
| Battery Capacity | 200mAh Rechargeable Battery |
| Audio Play Time | 8 Hours |
| Charging Time | 1 Hour |
| Material | Plastic |
| Waterproof Level | Waterproof Standard: IPX-6 |
📖 Overview
This P9 Wireless Bluetooth Headset comes with lots of features and functions such as Bluetooth version V5.0+EDR, 10m wireless distance, 98dB sensitivity, control button, mic noise cancelling, Active Noise-Cancellation (ANC), Apple Siri support, LED battery indicator, power display, call function, NFC function, voice control, music support, support memory card, volume control, and a 200mAh rechargeable battery that can give a using time up to 8 hours.
Be the first to review
Share your experience with P9 Wireless Bluetooth Headset and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★