Panasonic Double Woofer Bluetooth Speaker
Price in Bangladesh
৳42,000
from 1 seller
The lowest price of Panasonic SC-TMAX45 in Bangladesh is ৳42,000 only. Buy Panasonic SC-TMAX45 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 42,000
📋 Panasonic SC-TMAX45 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ SC-TMAX45 |
| Brand | Panasonic |
| Material | Plastic |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | TV / Sound Bar |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 1000 watt |
| Audio Input | Microphone, Guitar, Bluetooth, USB, Optical, AUX |
| Frequency | 60Hz |
| Power Source | Eclectic |
| Dimension | 650 x 280 x 315mm |
| Weight | 12kg |
📖 Overview
The Panasonic SC-TMAX45 is a high-power Bluetooth party speaker designed with 6.5-inch double woofer, double tweeter and bass reflex port. It has seven-color lighting that can be set to match the scene's atmosphere, and two flashing lights can add an extra dimension to the scene. Moreover, this speaker supports mic and guitar connections as well as music sources including Bluetooth, AUX, optical and USB.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic Double Woofer Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★