Philips Ace Saver 9W Eye Comfort LED Bulb
-25%
Price in Bangladesh
৳300
from 1 seller
The lowest price of Philips ace saver 9w eye comfort led bulb in Bangladesh is ৳300 only. Buy Philips ace saver 9w eye comfort led bulb at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
1 month parts
Save 25%
৳400
৳ 300
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Bulb |
| Power Consumption | 9W |
| Lumens | 950lm |
| Color Temperature | Crystal White/6500K |
| Lamp Life | 15000 H |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220-240V AC |
| Power Factor | 0.9 |
| Frequency | 50/60Hz |
📖 Overview
Philips Ace Saver is a high quality LED bulb that gives 100% light instantly. It consumes less than 9W and will provide a long life of over 15000 hours. It has eye comfort technology that ensures complete eye comfort in every room. This bulb saves up to 88 percent energy compared to CFL.
Be the first to review
Share your experience with Philips Ace Saver 9W Eye Comfort LED Bulb and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★