Philips EB-FNX 136 Suno Xtreme Electronic Ballast
-28%
Price in Bangladesh
৳370
from 1 seller
The lowest price of Philips EB-FNX 136 in Bangladesh is ৳370 only. Buy Philips EB-FNX 136 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 29%
৳520
৳ 370
📋 Philips EB-FNX 136 Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ EB-FNX 136 |
| Brand | Philips |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Power Consumption | 36W |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 240V AC |
| Frequency | 50/60Hz |
📖 Overview
Philips EB-FNX 136 is a high-quality electronic ballast designed to limit the amount of current in electrical circuits. Its power is 36W, so can be used with all 36W tube lights. Its voltage is 240V AC and current is 0.19A. It is made of high quality material which is suitable for long time use.
Be the first to review
Share your experience with Philips EB-FNX 136 Suno Xtreme Electronic Ballast and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★