Philips Master TL-D 90 Graphica 36W Tuble Light
Price in Bangladesh
৳2,000
from 1 seller
The lowest price of Philips TL-D 90 in Bangladesh is ৳2,000 only. Buy Philips TL-D 90 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
৳ 2,000
📋 Philips TL-D 90 Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ TL-D 90 |
| Brand | Philips |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Body Material | Glass, Aluminum |
| Light Size | 2 / 4 Feet |
| Output Wattage | 36W |
| Light Source | Electricity |
| Lumens | 57.1 lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V |
📖 Overview
This Philips Master TL-D 90 36W/965 tube light is made from high-quality glass and aluminum material. It comes in a size of 2/4 feet. Also, it includes 57.1 lm lumens, 6500K color temperature, 220V voltage range, and 36W output power.
Be the first to review
Share your experience with Philips Master TL-D 90 Graphica 36W Tuble Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★