Philips TL 36W BLB 4-Feet UV Black/Blue Tube Light
Price in Bangladesh
৳4,450
from 1 seller
The lowest price of Philips TL 36W BLB in Bangladesh is ৳4,450 only. Buy Philips TL 36W BLB at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Uttara, Dhaka
৳ 4,450
📋 Philips TL 36W BLB Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ TL 36W BLB |
| Brand | Philips |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Body Material | Glass, Aluminum |
| Output Wattage | 36W |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V |
📖 Overview
Philips TL 36W BLB 4-Feet UV Black/Blue Tube Light is made from high-quality durable glass and aluminum material that gives a durable use for a long time. Also, it is a tube-shaped light, 4 feet light size, electricity power source, 220V voltage, and black/blue ultra-violate light color.
Be the first to review
Share your experience with Philips TL 36W BLB 4-Feet UV Black/Blue Tube Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★