Phillips G505 USB Gaming Mouse
-26%
Price in Bangladesh
৳1,100
from 1 seller
The lowest price of Philips in Bangladesh is ৳1,100 only. Buy Philips at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 27%
৳1,499
৳ 1,100
📋 Philips Full Specification
| Item | Mouse |
|---|---|
| Brand | Philips |
| Mouse Type | Gaming |
| Number of Mouse Button | 7 |
| Sensor Resolution | 800/1200/1600/2400 DPI |
| Connectivity | USB |
| Cable Length | 150cm |
| Weight | 0.15 g |
| Dimension | 12.4 x 7 x 4mm |
📖 Overview
This Phillips G505 is a mouse that is perfect for gamers. It has 800 / 1200/ 1600 / 2400 DPI optical sensing resolution that delivers responsive and accurate tracking for competitive gaming. Also, it has 7 mouse keys and a 150cm cable length. Moreover, it provides lighting adjustments by synchronizing with RGB elements.
Be the first to review
Share your experience with Phillips G505 USB Gaming Mouse and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★