Rulex RM21
Price in Bangladesh
৳1,899
from 1 seller
The lowest price of Rulex rm21 in Bangladesh is ৳1,899 only. Buy Rulex rm21 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kinbo shop bd
Tejgaon, Dhaka
৳ 1,899
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 1.44 inch Color Screen |
| Sound | Loudspeaker Yes |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | 32GB |
| Bluetooth | Yes |
| Camera | HD Camera |
| Front Camera | No |
| FM Radio | Yes |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Battery Type | Removable |
| Weight | 0.20kg |
📖 Overview
This Rulex RM21 Phone comes with a 1.44-inch Color display. Its RAM is 32 MB and external memory is 32 GB supported. This phone is designed with a 1000mAh battery which guarantees long talk time. It features FM Radio, calendar, games, alarm clock, Bluetooth, recorder, etc. It has dual SIM cards and a rear HD camera.
Be the first to review
Share your experience with Rulex RM21 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★