Rulex RM23 Four SIM Slim Phone
-5%
Price in Bangladesh
৳1,899
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 RM23 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ RM23 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | 4 SIM Card |
| Display | 2.40 inch Display |
| Sound | Loudspeaker, 3.5mm jack |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | 1 TFT Memory Card 32GB Supported |
| CPU | MTK Chipset |
| Bluetooth | Supported |
| Camera | HD |
| FM Radio | Wireless FM radio |
| Battery Capacity | 2500mAh |
| Battery Type | Fixed |
| Other Features | Calendar, Calculator, stopwatch, File Manager, Flash Light, World Clock,Browser, Audio Recorder,video player, audio player,camera, image viewer, Facebook, and Mp3 player |
📖 Overview
This Rulex RM23 Slim Phone has Four SIM slot capacity with 1 TFT memory card up to 32GB supported and has a MTK Chipset for greater performance. It has a 2.40 inch Display with HD rear camera and a 2500mAh large battery gives a long battery life in a single charge. Also, the Rulex RM23 Slim Phone comes with some amazing features such as Calendar, Calculator, stopwatch, File Manager, Flash Light, World Clock,Browser, Audio Recorder,video player, audio player,camera, image viewer, Facebook, and Mp3 player.
Be the first to review
Share your experience with Rulex RM23 Four SIM Slim Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★