S10 HD DIY Telecontrol Module Camera
-15%
Price in Bangladesh
৳4,400
from 1 seller
The lowest price of S10 in Bangladesh is ৳4,400 only. Buy S10 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
Save 15%
৳5,200
৳ 4,400
📋 S10 Full Specification
| Item | Spy Camera |
|---|---|
| Model | ✅ S10 |
| Camera Shape | Mini |
| Material | Metal and Plastic |
| Lens | Full Glass Ultra 166 |
| Recording Angle | 150 degree |
| Camera Resolution | 10MP |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Video Format | AVI, MPEG, |
| Photo Format | JPG, JPEG |
| Built-in Memory | No, External |
| Expandable Memory | Micro Sd Max 128 GB |
| Audio Recording | Yes |
| WiFi | Yes |
| USB | Type C |
| Battery | 2600mAh |
| Charging | 1-2 hours |
| Running Time | about 13 hours Single Charge |
| Dimension | 11.7 x 8.5 x 6cm |
| Working Temperature | Normal |
| Supported Operating | Win7-8/win10/win11 |
📖 Overview
This S10 is a DIY telecontrol module camera that is made of metal and plastic. It comes with a 10MP camera resolution, where video resolution is 1920 x 1080p. Also, it supports a 128 GB micro SD card, motion detection, and audio monitoring features. This camera is used for security purposes such as monitoring family members, pets, and ensuring the safety of the home environment, protecting office assets, preventing theft, managing store operations, monitoring warehouse space, tracking vehicles in parking areas, etc.
Be the first to review
Share your experience with S10 HD DIY Telecontrol Module Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★