S8 Ultra 5G Smart Watch with SIM card
Price in Bangladesh
৳5,900
from 1 seller
The lowest price of S8 ultra 5g smart watch with sim card in Bangladesh is ৳5,900 only. Buy S8 ultra 5g smart watch with sim card at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
bikroybangladesh.com
Mirpur, Dhaka
৳ 5,900
📋 Smart Watch Full Specification
| Item | Smart Watch |
|---|---|
| Type | Smart Watch |
| SIM | Yes |
| Display | 2.02-inch, 320 x 386p |
| CPU | SL8541E, Quad-core ARM CortexTM A53 MP with up to 1.4GHz speed |
| RAM | 4GB |
| Internal Memory | 64GB |
| Connectivity | Bluetooth V4.2 |
| Sensors | Accelerometer sensor, Gyroscope, Step counting, Heart rate sensor, Barometer, Compass |
| Battery | 700mAh |
| Operating System | Android |
| Protection | Waterproof |
| Gender | Common |
📖 Overview
This S8 Ultra 5G smartwatch appears with a 2.02-inch display that supports a resolution of 320 x 386p and is powered by an SL8541E quad-core ARM CortexTM A53 MP processor with up to 1.4GHz speed. It also features a single nano SIM card slot, 4GB RAM, and 64GB internal memory, ensuring smooth and efficient performance. The S8 Ultra offers a variety of sensors, including an accelerometer sensor, gyroscope, step counting, heart rate sensor, barometer & compass.
5.0
★★★★★
1 review
Q
Ashraful Islam
23 May 2025 10.58 AM
লক সিস্টেম নেই,SD কার্ড সাপোর্ট করে?
স্যার, বিস্তারিত জানতে আমাদের ফেসবুক পেইজে মেসেজ করুন
Q
Ashraful Islam
23 May 2025 10.57 AM
লক সিস্টেম নেই
স্যার, বিস্তারিত জানতে আমাদের ফেসবুক পেইজে মেসেজ করুন
R
Faysal Islam sumon
Verified buyer
03 June 2024 11.03 AM
Overall
★★★★★
খুবই ভালো সিম সাপোর্ট ঘড়ি।