Sanee S113 Dual SIM Stylish Phone
-8%
Price in Bangladesh
৳1,685
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 1.44" QVGA LCD Display. |
| Sound | 3D Super Loudspeaker |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | MicroSD, Up to 32 GB |
| CPU | MTK |
| GPRS/EDGE | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Camera | 0.8 Megapixel |
| Video | 320p at 15 fps |
| FM Radio | FM |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
Sanee S113 stylish button phone has a 1.44" QVGA LCD display and a standby 1000mah Li-on battery. This phone supports 32 MB RAM, 32 MB ROM, and microSD up to 32 GB. Also features dual torch LED light, vibration mode, camera, auto call Recording, Wireless FM, MP3-MP4 Player, Bluetooth, and 3D Super Loudspeaker.
Be the first to review
Share your experience with Sanee S113 Dual SIM Stylish Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★