Shinko RS232 Electronic GSM Balance with Built-in Sensor
Price in Bangladesh
৳26,400
from 1 seller
The lowest price of Shinko rs232 electronic gsm balance with built-in sensor in Bangladesh is ৳26,400 only. Buy Shinko rs232 electronic gsm balance with built-in sensor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shyamoli, Dhaka
৳ 26,400
📋 Weight Machine Full Specification
| Item | Weight Machine |
|---|---|
| Scale Type | Analytical Balance |
| Minimum Weight | 0.005g |
| Maximum Weight | 210g |
| Platter Size | 160 x 180mm |
| Power Supply | 220V with 12VDC adapter |
| Material | ABS plastic shell, stainless steel balance plate |
| Others Features | Stabilization Time: 3 second |
| Weight | 2.7Kg |
📖 Overview
Shinko RS232 electronic balance has 0.005 to 210 g capacity, up to 21000 gsm, built-in turking fork style sensor, long time operation in good conditions, no malfunction.
Be the first to review
Share your experience with Shinko RS232 Electronic GSM Balance with Built-in Sensor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★