SJCAM SJ20 Dual Lens 4K 20MP Waterproof Camera
-5%
Price in Bangladesh
৳23,999
from 1 seller
The lowest price of SJCAM SJCAM SJ20 in Bangladesh is ৳23,999 only. Buy SJCAM SJCAM SJ20 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
Save 6%
৳25,500
৳ 23,999
📋 SJCAM SJCAM SJ20 Full Specification
| Item | Action Camera |
|---|---|
| Model | ✅ SJCAM SJ20 |
| Brand | SJCAM |
| Camera Type | Action |
| Lens | 135° Ratable, 8x Digital Zoom |
| ViewFinder Type | Electronic |
| Screen Type | Rear Screen: 2.29" Touch control, Front Screen: 1.3" |
| Video Features | 4K |
| Storage | Micro SD (up to 128GB) |
| Power | 3.7V |
| Interfaces | 1 x Type-C |
| Wireless | 2.4G / 5G |
| Waterproof | 16ft with protective frame, 131ft with waterproof case |
📖 Overview
This SJCAM SJ20 is a powerful and versatile camera that is designed to capture adventures. It offers a 2.29" touch control rear screen and a 1.3" front screen display. It captures breathtaking photos with resolutions ranging from 20MP to 8M HD that ensure every detail is vividly preserved. Also, it has an 800mAh battery capacity that provides 60-180 minutes of 4K/30fps video recording. Moreover, this SJCAM SJ20 camera includes 16ft with a protective frame and 131ft with a waterproof case so, it is capable of video and photo shooting in the water.
Be the first to review
Share your experience with SJCAM SJ20 Dual Lens 4K 20MP Waterproof Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★