Smoke Detector Motion Spy Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳3,790
to
৳3,850
across 2 sellers
The lowest price of Smoke detector motion spy camera in Bangladesh is ৳3,790 only. Buy Smoke detector motion spy camera at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳3,850 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
SPY Tech Bd
Uttara, Dhaka
7 days parts
৳ 3,790
Gadget Time BD
Dhanmondi, Dhaka
৳ 3,850
📋 Spy Camera Full Specification
| Item | Spy Camera |
|---|---|
| Camera Shape | Standard |
| Lens | 2MP |
| Recording Angle | 72 degree |
| Camera Resolution | 1280 x 960p, 30fps |
| Video Resolution | 1280 x 960p, 30fps |
| Video Format | AVI |
| Photo Format | JPG |
| Expandable Memory | 32GB, Micro SD |
| Battery | 2200mAh Li-ion |
| Working Temperature | -10°C~50°C |
📖 Overview
This Smoke Detector spy camera can be used as a surveillance device that can record videos with its 2MP lens camera. It can record videos in AVI format with a built-in microphone to record the voices of the suspects. Besides, the camera includes 2200mAh Li-ion battery, 72 degree recording angle, motion detection & more.
Review by Bdstall
- General
- Type: Smoke Detector Hidden Camera
- Motion detector recording
- Photographed function
- Color: White
- Built-in microphone
- Others
- Viewing Angle: 72 degrees
- Induction photographing: 6 m for straight-line distance
- Minimal Illumination: 1LUX
- Remote Operating Distance: 15m
- Operating Temperature: -10°C~50°C
- Storage Temperature: -20°C~80°C
- Operating Humidity: -10~60% RH
- Connectivity: USB 2.0 High Speed
- Operating System: WIN2000/XP/Vista32/7
- Charging Time: About 4 hours
- Remote control
- Scope for Sound Recording: 40m
- Induction Photographing: 6m for straight-line distance
Be the first to review
Share your experience with Smoke Detector Motion Spy Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★