Spon LCS-5251D/C Unbounded Conference Microphones
Price in Bangladesh
৳60,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Spon LCS-5251D/C Full Specification
| Item | Conference System |
|---|---|
| Model | ✅ Spon LCS-5251D/C |
| Sensitivity | 83dB |
| Frequency | 40Hz-18KHz |
| Connection Type | 2 x RJ45 Ethernet |
| Display | 3.4" Touch Display |
| Power Consumption | 1W |
| Power Supply | DC 24V/o.5A |
| Dimension | 313 x 95 x 115.9mm |
📖 Overview
This Spon LCS-5251D/C is a unbounded conference microphones that will feature 2nd gen seamless conference system, video tracking system, 4.3" touchscreen display, high-fidelity microphone, and delegate management facilities. The conference system also has digital and analog backup facilities. Its ergonomic microphone base, so you can talk freely and comfortably.
Be the first to review
Share your experience with Spon LCS-5251D/C Unbounded Conference Microphones and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★