ST64 4W Filament Bulb
-21%
Price in Bangladesh
৳198
from 1 seller
The lowest price of St64 4w filament bulb in Bangladesh is ৳198 only. Buy St64 4w filament bulb at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
Save 21%
৳252
৳ 198
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Bulb |
| Body Material | Glass |
| Power Consumption | 4W |
| Lumens | 200lm |
| Color Temperature | 2700K |
| Lamp Life | 10000 hrs |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | AC220V |
| Frequency | 50/60Hz |
📖 Overview
This ST64 is a filament bulb that delivers 100% power instantly. It is durable and has uniform brightness. This lamp is easily replaceable from other bulbs. It will provide long life more than 10000 hours and 90% energy saving bulb.
Be the first to review
Share your experience with ST64 4W Filament Bulb and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★