Starex HT22IPS100 21.5" 3-Side Borderless Monitor
-16%
Price in Bangladesh
৳7,100
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Starex HT22IPS100 Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ Starex HT22IPS100 |
| Screen Size | 21.5" 3-Side Borderless Design |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Angle | 178 degree (H & V) |
| Color Support | 16.7 Million |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920x1080p |
| Connectivity | 1 x VGA, 1 x HDMI |
| Power | 12V |
| Operating Temperature | 0 degrees C - 40 degrees C |
| Dimension | 538.7 x 180 x 418.7mm |
| Weight | 3.5 Kg |
📖 Overview
This Starex HT22IPS100 is a 21.5" monitor that has been designed as 3-side borderless. It comes with an IPS panel,1920x1080p resolution, and supports 16.7 Million colors which provides vivid color and a high-quality visual experience. Moreover, this monitor includes features of 250cd/m2 brightness, 1 x VGA, 1 x HDMI connectivity, 0 degrees C - 40 degrees C temperature range.
Be the first to review
Share your experience with Starex HT22IPS100 21.5" 3-Side Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★