Aston AST-432C9VT 32" Voice Control LED Smart TV
Price in Bangladesh
৳13,499
from 1 seller
The lowest price of Aston AST-432C9VT in Bangladesh is ৳13,499 only. Buy Aston AST-432C9VT at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,499
📋 Aston AST-432C9VT Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Aston AST-432C9VT |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | FHD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Live color |
| TV Tuner | Automatic digital control |
| Sound | Front stereo speaker & High powerful sound bar |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
| Other Features | 2GB RAM & 16GB Storage |
📖 Overview
Aston AST-432C9VT 32-inch smart TV comes with a voice control remote that provides users to find anything they need just by speaking. It includes tempered glass that shields it from critical impacts. It uses LED technology, which improves its energy efficiency and enables power savings of up to 30%. Additionally, contains 2GB of RAM for faster operation as well as 16GB of storage for downloading audio and video.
Be the first to review
Share your experience with Aston AST-432C9VT 32" Voice Control LED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★