Asus VivoBook E410MA Celeron N4020 14" Full HD Laptop
-6%
Price in Bangladesh
৳35,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Asus Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron N4020 |
| Processor Speed | 4M Cache, 1.10GHz up to 2.80GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14 Inch Full HD 1920 x 1080p, 16 : 9 Anti Glare Display, LED Backlit, 220nits, 45% NTSC |
| RAM | 4GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB PCIEG3 |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | 1 x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Networking | Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 4.1V |
| Webcam | VGA Webcam |
| Card Reader | 1 x MicroSD |
| Battery | 2-Cell 37Wh Lithium Polymer |
| Product Weight (Kg) | 1.60Kg |
✨ Key Features
A free bag is waiting for you as a gift.
📖 Overview
Asus VivoBook E410MA laptop has an Intel Celeron N4020 processor, 14 inches full HD display, 4GB RAM, 256GB SSD, illuminated keyboard, VGA webcam, Bluetooth, and wireless connectivity, connectors & slots.
Be the first to review
Share your experience with Asus VivoBook E410MA Celeron N4020 14" Full HD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★