Asus VivoBook X402YA AMD Dual Core 14" Full HD Laptop
-50%
Price in Bangladesh
৳13,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Asus Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Dual Core E2-7015 |
| Processor Speed | 1.5GHz,1MB Cache |
| Chipset | AMD |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | AMD Radeon R2 Graphics |
| Audio/Speaker | Sonic Master Technology |
| Networking | LAN / Wi-Fi / Bluetooth |
| Webcam | HD |
| Card Reader | Yes, SD Only |
| Battery | 3 hours +/- |
| Product Weight (Kg) | 1.65Kg |
| Other Features | Bluetooth V4.1 |
| Series | Asus Vivobook |
📖 Overview
The Asus VivoBook X402YA laptop features an AMD dual-core E2-7015 processor, a 14" display with 1366 x 768 resolution, a chiclet keyboard, 2-watt speakers, 4 GB DDR3 RAM, 128GB SSD storage, a 2-cell battery, and Sonic Master technology for sound optimization.
Be the first to review
Share your experience with Asus VivoBook X402YA AMD Dual Core 14" Full HD Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★