Dahua 2MP Full Color HDCVI Bullet Camera
Price in Bangladesh
৳3,050
from 1 seller
The lowest price of Dahua DH-HAC-HFW1209TLMP-A-LED-S2 in Bangladesh is ৳3,050 only. Buy Dahua DH-HAC-HFW1209TLMP-A-LED-S2 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
৳ 3,050
📋 Dahua DH-HAC-HFW1209TLMP-A-LED-S2 Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1209TLMP-A-LED-S2 |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP, 1/2.8" CMOS |
| Lens | 2.8m/3.6mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Night Vision |
| IR | 40m |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V ±30% DC |
📖 Overview
This Dahua DH-HAC-HFW1209TLMP-A-LED-S2 bullet camera includes features of full-color HDCVI, 40m IR range, Built-in Mic, 2MP, 1/2.8" CMOS sensor, 1920 x 1080p video resolution, IP67 waterproof grade, 2.8m/3.6mm lens, and Wi-Fi signal system. Also, it is made of a metal front cover plastic main body, and a metal bracket that ensures long-time use.
Be the first to review
Share your experience with Dahua 2MP Full Color HDCVI Bullet Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★