Spike Jumping Sports Bicycle
Price in Bangladesh
৳5,800
from 1 seller
The lowest price of Spike jumping sports bicycle in Bangladesh is ৳5,800 only. Buy Spike jumping sports bicycle at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 5,800
📋 Bicycle Full Specification
| Item | Bicycle |
|---|---|
| Cycle Type | Baby |
| Motor | Pedals |
| Suitable For | Everyone |
| Frame Size | 16" |
| Material | Steel |
| Rear Tyre | 20" |
| Front Tyre | 20" |
| Wheel Size | 20" |
| Freewheel | Original |
| Rim | Original |
| Seat | New |
| Hub | Original |
| Break Type | Standard |
| Handle Bar | Original |
| Chain | Original |
📖 Overview
This Spike sports Bicycle is made from a strong steel frame. Its brake system is very powerful and can be easily controlled in any driving conditions. Its seat is adjustable, so the seat can be raised and lowered according to the child's needs. The front and rear wheels of this bicycle are equipped with strong mudguards so that the rider does not get hit by mud and dirt while riding on the road.
Be the first to review
Share your experience with Spike Jumping Sports Bicycle and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★