Phoenix Pinkee Color Baby Balanced Bicycle
Price in Bangladesh
৳4,800
from 1 seller
The lowest price of Phoenix in Bangladesh is ৳4,800 only. Buy Phoenix at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 4,800
📋 Phoenix Full Specification
| Item | Bicycle |
|---|---|
| Brand | Phoenix |
| Cycle Type | Baby |
| Motor | Pedals |
| Suitable For | Everyone |
| Frame Size | 12" |
| Material | Alloy |
| Rear Tyre | 16" |
| Front Tyre | 16" |
| Wheel Size | 16" |
| Freewheel | Orginal |
| Rim | Orginal |
| Seat | New |
| Hub | Orginal |
| Break Type | Standard |
| Handle Bar | Orginal |
| Chain | Orginal |
📖 Overview
This bicycle has the beautiful color combination. It features a front basket, braking system, two tires, a back seat & a comfortable rider seat, paddles, and a baby baby-balanced system. Also, it has two extra wheels for balance so, children can easily learn to cycle. Moreover, the bicycle has a chain cover for the safety of children.
Be the first to review
Share your experience with Phoenix Pinkee Color Baby Balanced Bicycle and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★