Pinkee Phillips Baby Balanced Bicycle
Price in Bangladesh
৳6,000
from 1 seller
The lowest price of Pinkee phillips baby balanced bicycle in Bangladesh is ৳6,000 only. Buy Pinkee phillips baby balanced bicycle at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 6,000
📋 Bicycle Full Specification
| Item | Bicycle |
|---|---|
| Cycle Type | Baby |
| Motor | Pedals |
| Suitable For | Ladies |
| Frame Size | 16" |
| Material | Steel |
| Rear Tyre | 20" |
| Front Tyre | 20" |
| Wheel Size | 20" |
| Freewheel | Original |
| Rim | Original |
| Seat | Original |
| Hub | Original |
| Break Type | Standard |
| Handle Bar | Original |
| Chain | Original |
📖 Overview
This bicycle is designed in a beautiful color combination. It has a front basket, braking system, two tires, a rear seat and a comfortable rider seat, pedals, and a child balance system. This bicycle has two spare wheels for balance. The bicycle also has a chain cover for the safety of children.
Be the first to review
Share your experience with Pinkee Phillips Baby Balanced Bicycle and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★