Lenovo ThinkPad x240 Core i5 4th Gen
-19%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 19%
৳18,000
৳ 14,500
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 2.50 GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Chipset | Intel HM85 Chipset |
| Screen Size | 12.5" |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Networking | LAN, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 |
| Webcam | 1MP HD Camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 6-Cell, Li-ion |
| Keyboard | Standard |
| Software | Windows 10 Pro 64 bit |
| Product Weight (Kg) | 2.10 Kg |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo ThinkPad has a 14" Full HD LED display, an intel core i5 4th generation processor, 8GB RAM, 128GB SSD, Intel HD Graphics 4400, face-tracking technology, a low light sensitive web camera, multi-card reader, fingerprint security, Gigabit LAN, Wi-Fi, Bluetooth
Be the first to review
Share your experience with Lenovo ThinkPad x240 Core i5 4th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★