Dahua DH-HAC-HFW1200CP-A 2MP Built-in Mic CC Camera
Price in Bangladesh
৳1,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua DH-HAC-HFW1200CP-A Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1200CP-A |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP 1/2.7" CMOS |
| White Balance | Auto & Manual |
| Lens | 2.8 mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Auto switch by ICR |
| IR | 30 meter |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V ±30% DC |
| Other Features | Power Consumption: Max 2.7W (12V DC, IR on) |
📖 Overview
Dahua DH-HAC-HFW1200CP-A CC camera has a 2MP resolution camera and an integrated microphone, allowing it to record FHD video and high-quality audio. This CCTV camera has one BNC port that can output video in the CVI, TVI, AHD, or CVBS formats. In addition, this camera has an IP67 waterproof rating, indicating that it can endure challenging outside circumstances as well as exposure to dust and water.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DH-HAC-HFW1200CP-A 2MP Built-in Mic CC Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★