Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED 2MP Bullet CC Camera
-15%
Price in Bangladesh
৳1,600
from 1 seller
The lowest price of Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED in Bangladesh is ৳1,600 only. Buy Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Rampura, Dhaka
Save 16%
৳1,900
৳ 1,600
📋 Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1209CP-A-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.8 inch 2.16 Mega Pixels CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | Full HD |
| Signal System | Coxial |
| IR | Up to 20 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V +-30% DC |
📖 Overview
Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED has a 2MP camera and a maximum camera resolution of 1920 x 1080 pixels. This cc camera is suitable for indoor, and outdoor use. This camera has an HDCVI function to present a high-quality color image with rich details even in complete darkness. It adopts a powerful warm white LED illuminator, which can cover a range of up to 20 meters. The CC camera is suitable for applications like schools, colleges, and parking lot.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DH-HAC-HFW1209CP-A-LED 2MP Bullet CC Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★