Dahua DH-HAC-T1A21P 2MP HD Eyeball Camera
-5%
Price in Bangladesh
৳950
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP CMOS |
| White Balance | Auto / Manual |
| Lens | 2.8mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Auto (ICR) / Manual |
| IR | Up to 20m |
| Connectivity | Standard |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V DC ±30% |
📖 Overview
The Dahua DH-HAC-T1A21P is a high-quality HD switchable eyeball camera with a 2MP resolution. It includes a 2.8mm fixed lens that can cover a distance of up to 20 meters. The S/N ratio of this plastic case camera is around 65dB, 800mm close focus distance, 2D noise reduction, and 85 x 85 x 69mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DH-HAC-T1A21P 2MP HD Eyeball Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★