Dahua DHI-LM22-B201SW 21.45" FHD IPS Monitor
Price in Bangladesh
৳9,200
from 1 seller
The lowest price of Dahua DHI-LM22-B201SW in Bangladesh is ৳9,200 only. Buy Dahua DHI-LM22-B201SW at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 9,200
📋 Dahua DHI-LM22-B201SW Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ DHI-LM22-B201SW |
| Brand | Dahua |
| Screen Size | 21.45 inch |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250cd / m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Viewing Angle | 178° / 178° |
| Color Support | 16.7 Million |
| Response Time | 4ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Wall Mount Standard | 75 x 75mm |
| Speaker | 2 x 1W |
| Connectivity | 1 x HDMI, 1 x VGA |
| Weight | 2.18kg |
📖 Overview
This Dahua DHI-LM22-B201SW is an IPS monitor that has a 21.45-inch FHD display with 1920x1080p resolution. Due to the high resolution, it provides clear and vivid video quality. In addition, it offers 100% SRGB, 72% NTSC, 75% DCI-P3, and 75% Adobe RGB color gamut to display a wide range of colors accurately and vividly. It supports multiple signal inputs including HDMI and VGA so it is convenient to use.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DHI-LM22-B201SW 21.45" FHD IPS Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★