Dahua LM22-B201S 21.45'' IPS FHD Borderless Monitor
-9%
Price in Bangladesh
৳9,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua LM22-B201S Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ LM22-B201S |
| Brand | Dahua |
| Screen Size | 21.45" |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250 cd/㎡ (max) |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Viewing Angle | 178°(H) / 178°(V) |
| Color Support | 16.7M (8bit) |
| Response Time | 4ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Wall Mount Standard | Yes |
| Speaker | 1W x 2 |
| Connectivity | VGA , HDMI |
| Power | 12V |
| Dimension | 492.7 x 284.0 x 48.4mm |
| Weight | 2.18kg |
📖 Overview
This Dahua LM22-B201S monitor is equipped with a Full HD 1920 x 1080 resolution that ensures clear images for viewing pleasure. Its refresh rate is 100Hz and overdrive response time is 4ms which makes it perfect for gaming and multimedia applications. It supports multiple signal inputs including HDMI and VGA so it is convenient to use. It runs on low energy consumption which contributes to energy efficiency and reduces operating costs.
Be the first to review
Share your experience with Dahua LM22-B201S 21.45'' IPS FHD Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★