Dahua HFW1200CLP 2MP HDCVI Fixed-Focal Camera
-15%
Price in Bangladesh
৳1,650
from 1 seller
The lowest price of Dahua DH-HAC-HFW1200CLP-IL-A-LED in Bangladesh is ৳1,650 only. Buy Dahua DH-HAC-HFW1200CLP-IL-A-LED at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Malibagh, Dhaka
Save 15%
৳1,950
৳ 1,650
📋 Dahua DH-HAC-HFW1200CLP-IL-A-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1200CLP-IL-A-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2 MP CMOS |
| White Balance | Auto, Area white balance |
| Lens | 3.6 mm Fixed Lens |
| Video Resolution | 1920 x 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Full Color |
| IR | 25 m (82 feet) |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V2A |
📖 Overview
This DH-HAC-HFW1200CLP-IL-A-LED camera is a high-performance surveillance device designed to provide clear and bright images under various lighting conditions. One of the best features of this camera is the intelligent dual-illumination mechanism. This camera is able to provide clear and bright images of the target even in low light. The camera automatically switches from white light to IR as soon as the target moves out of range
Be the first to review
Share your experience with Dahua HFW1200CLP 2MP HDCVI Fixed-Focal Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★