Sharp BP-30M31 Digital Photocopier
-5%
Price in Bangladesh
৳259,500
from 1 seller
The lowest price of Sharp BP-30M31 in Bangladesh is ৳259,500 only. Buy Sharp BP-30M31 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳275,000
৳ 259,500
📋 Sharp BP-30M31 Full Specification
| Item | Photocopier |
|---|---|
| Model | ✅ BP-30M31 |
| Brand | Sharp |
| Copier Type | Color Copier |
| Warmup Time | 19 Sec |
| First Copy Out Time | 4.3 Sec |
| Black Copy Speed | A4 Maximum 31/28 ppm & A3 Maximum 17 ppm |
| Black Copy Resolution | 600 x 400 dpi |
| Color Copy Resolution | 1200 x 600 dpi |
| Paper Size | Maximum A3 (11" x 17") & Minimum A6 (5 1/2" x 8 1/2") x 2 |
| Paper Tray | Tray1- 60 g/m2 to 105 g/m2<br> Tray2- 60 g/m2 to 200 g/m2 |
| Print Features | 600 x 600 dpi |
| Scan Features | Maximum 60 Originals/Min |
| Dimension | 620 x 614 x 830 mm Dimension |
| Weight | 49 Kg |
| Other Features | 4 GB RAM<br> 128 GB SSD<br>7.0-Inch Color LCD Touchscreen Display |
📖 Overview
Sharp BP-30M31 digital photocopier includes an automated fallback modem speed of 33600 bps to 2400 bps with 80 PCL fonts and 139 Adobe PostScript 3 fonts. In continuous copy mode, it has a maximum capacity of 9999 copies and a zoom range of 25 per cent to 400 per cent.
Be the first to review
Share your experience with Sharp BP-30M31 Digital Photocopier and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★