Desktop PC Core i5 4th Gen 128GB SSD 19" Monitor
-18%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 128gb ssd 19" monitor in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 128gb ssd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 19%
৳16,000
৳ 13,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz Clock Speed |
| Main Board | Gigabyte H81 DS2 |
| Monitor | China, 19" |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB UHD Graphic |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | NJ casing big fan power supply |
| Software | Windows 10+11 |
| Other Features | Non-Band |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel core i5 4th generation processor which generates speeds up to 3.60 GHz. It has 8GB RAM and 120GB SSD storage capacity, a USB standard keyboard, a 19" monitor, and a mouse. It supports 2GB UHD Graphics. Moreover, it offers a Gigabyte H81 DS2 motherboard that provides good performance while working.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 128GB SSD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★