Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳17,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳17,999 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳19,999
৳ 17,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, Up to 3.50GHz |
| Main Board | Esonic H310M |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | AData 16GB 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics HD |
| Networking | USB, HDMI, Wi-Fi |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | Giga Sonic casing |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i5 7th generation processor that can generate up to 3.50GHz frequency speed with 6M cache & it contains built-in 4GB graphics for providing higher graphics resolution & picture tone. Also, the PC includes Adata 16GB DDR4 RAM, King-spec 256GB SSD, and Giga-Sonic casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★