Dahua IMOU IPC-S41FEP 4MP Wi-Fi IP Camera
-14%
Price in Bangladesh
৳6,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua IMOU IPC-S41FEP Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ IMOU IPC-S41FEP |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | 360 Degree |
| Sensor | 4MP, 1/3”4 Megapixel CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2560 x 1440 at 25/30 fps |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Automatic |
| IR | 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC12V/ 1A, Power Consumption: 6.2W |
📖 Overview
This Dahua IMOU IPC-S41FEP IP camera offers a 4-megapixel progressive CMOS image sensor that can capture high-quality images and videos with a resolution of 2560 x 1440 pixels. It is designed with night vision capabilities that can illuminate up to 30 meters in the dark and allow for good visibility even in the dark. Moreover, this camera is dust and splash-resistant.
Be the first to review
Share your experience with Dahua IMOU IPC-S41FEP 4MP Wi-Fi IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★