Desktop PC Core i5 4th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen rgb 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳12,500
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4570 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.2 GHz Up to 3.6 GHz |
| Main Board | Gigabyte H81 DS2 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | ADATA DDR-3 8 x 2=16GB |
| Hard Disk | 256GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Built in Speaker |
| Keyboard | Hi Power Keyboard |
| Mouse | HP Standard Mouse |
| Casing | OVO J618 B RGB Micro Mesh Gaming Casing |
| Software | Windows 10+11 |
📖 Overview
This is a desktop PC with an Intel Core i5-4570 4th Generation processor, a Gigabyte H81 DS2 mainboard, 16GB RAM, 256GB SSD hard disk, optical drive, built-in speaker, Hi Power keyboard, HP standard mouse, and OVO J618 B RGB Micro Mesh gaming casing. The main board is Gigabyte H81 DS2, and the power supply is included.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen RGB 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★