HP Chromebook 11 G4 Celeron 4GB / 16GB
-47%
Price in Bangladesh
৳11,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Celeron N3060 |
| Processor Speed | Base clock speed of 1.6 GHz and a maximum turbo speed of 2.48 GHz |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 11.6-inch with 1366 x 768p Resolution |
| RAM | 4GB |
| Hard Disk | 16GB eMMC |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in Graphics |
| Audio/Speaker | HD audio, Dual speakers |
| Networking | Bluetooth 4.2 |
| Webcam | HD |
| Keyboard | Full-sized textured black |
| Product Weight (Kg) | 1.3Kg |
| Series | Chromebook |
📖 Overview
HP Chromebook 11 G4 Celeron features an Intel Celeron N3060 processor with a base clock speed of 1.6 GHz and a maximum turbo speed of 2.48 GHz. In addition, this Chromebook has an 11.6-inch display with 1366 x 768p resolution, 4GB RAM, 16GB eMMC SSD, Bluetooth 4.2, HD audio, Dual speakers, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP Chromebook 11 G4 Celeron 4GB / 16GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★