Dahua IPC-HFW1239T1P-LED 2MP Lite Full-Color IP Camera
Price in Bangladesh
৳3,950
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua IPC-HFW1239T1P-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ IPC-HFW1239T1P-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 2MP |
| Lens | 2.8mm |
| Video Resolution | 1080p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | Yes |
| IR | Up to 10 m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V DC / PoE (802.3af) |
📖 Overview
Dahua IPC-HFW1239T1P-LED is a Lite full-color fixed-focal IP camera that comes with a 2.0-megapixel progressive scan CMOS image sensor. It has min. The illuminance is 0.005 lux which can be taken in ultra-low light and is featured with a maximum resolution of 920-1080. Dahua cameras also have a shutter time function from 1/3 s to 1/100000 s. The camera has an IP67 waterproof rating that provides 100% protection against harsh objects like dust and sand.
Be the first to review
Share your experience with Dahua IPC-HFW1239T1P-LED 2MP Lite Full-Color IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★