HP ZBook 14U G6 Core i5 8th Gen 8GB RAM Touch Laptop
Price in Bangladesh
৳31,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | Boost up to 3.4 GHz |
| Screen Size | 14" FHD Touch |
| RAM | 8GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio/Speaker | Bang & Olufsen Audio, Duel Stereo Speaker |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 802.11ac (2x2) Wi-Fi and Bluetooth 5 Combo, vPro |
| Webcam | 720p HD webcam with IR |
| Card Reader | Integrated Smart Card Reader |
| Battery | 3-Cell 46 Whr |
| Keyboard | HP Collaboration Keyboard Spill-Resistant |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 326.0 x 234.3 x 17.9 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.48 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook 14u G6 laptop is powered by an Intel Core i5 8th generation processor with a maximum frequency of 4.60 GHz, and an 8MB cache. It has a 14" full HD touch display. Also, this laptop has 8GB DDR4 RAM that will allow you smooth multitasking and quick access to frequently used programs. Also included is a 256GB SSD that will provide ample storage space for essential documents, files, and media
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook 14U G6 Core i5 8th Gen 8GB RAM Touch Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★