Dahua IPC-HFW2439MP-AS-LED-B-S2 4MP Full-Color Audio
Price in Bangladesh
৳7,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dahua IPC-HFW2439MP-AS-LED-B-S2 Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ IPC-HFW2439MP-AS-LED-B-S2 |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4MP 1/3" CMOS |
| White Balance | Auto / Natural / Street Lamp / Outdoor / Manual |
| Lens | 3.6 mm / 6 mm |
| Video Resolution | 2688 x 1520p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Color & B/W |
| IR | 40 meter |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V DC/PoE (802.3af) |
| Other Features | Power Consumption: <10.2 W |
📖 Overview
Dahua IPC-HFW2439MP-AS-LED-B-S2 4MP full-color fixed-focal bullet IP camera features G.711A, G.711Mu, and G.726 audio compression in addition to efficient video encoding capabilities. It records high-quality color video in low light due to the newest starlight technology. Additionally, this IP camera includes an enhanced wide dynamic range (WDR) that offers fine details in high-contrast conditions.
Be the first to review
Share your experience with Dahua IPC-HFW2439MP-AS-LED-B-S2 4MP Full-Color Audio and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★