Asus VivoBook 15 X1502 Core i3 12th 8GB RAM Laptop
Price in Bangladesh
৳44,999
from 1 seller
The lowest price of Asus in Bangladesh is ৳44,999 only. Buy Asus at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 44,999
📋 Asus Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-1220P 12th Gen |
| Processor Speed | 12M Cache, up to 4.40 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6" FHD 60Hz Refresh Rate, Brightness 250nits, 45% NTSC color gamut WV Display |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB M.2 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 4GB |
| Audio/Speaker | SonicMaster Cortana and Alexa voice-recognition support |
| Networking | Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 + BT5.2 |
| Webcam | 720p HD camera |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Keyboard | Backlit Chiclet |
| Ports | 1 x USB Type-C 5Gbps signaling rate, 2 x USB Type-A 5Gbps signaling rate hdmi type c |
| Dimensions (W x D x H) | 35.97 x 23.25 x 1.99 ~ 1.99 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.70 Kg |
| Series | Asus Vivobook |
📖 Overview
This Asus VivoBook 15 X1502 is a laptop with modern colors and sleek geometric design that makes it easy for you to work anywhere. It has a powerful 12th Gen Intel Core i3 processor that will deliver responsive performance for everyday tasks. It is designed with 8GB DDR4 3200MHz RAM that provides multitasking performance. It has a 512GB M.2 NVMe SSD that helps provide ample storage space for documents, files, and applications.
Be the first to review
Share your experience with Asus VivoBook 15 X1502 Core i3 12th 8GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★