Dell Inspiron 14-3467 Core i5 7th Gen 8GB / 256GB
-26%
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 26%
৳25,000
৳ 18,500
📋 Dell Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 7th Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 2.50 GHz Up to 3.10 GHz |
| Chipset | Intel HMM 99 |
| Screen Size | 14.0 Inch HD 1366 x 768 Anti-Glare LED-Backlit Display |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | DVD Optical Drive |
| Graphics Card | 4GB Shared Graphics |
| Audio/Speaker | High Definition Audio with Waves MaxxAudio Pro, 1 Combo Headphone / Microphone Jack |
| Networking | 10/100 Ethernet LAN, Dell Wireless 1704 802.11b/g/n with Bluetooth v4.0 |
| Webcam | Integrated 720HD HD Camera with Microphones |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Battery | 4 Cell Battery |
| Product Weight (Kg) | 1.70 Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Dell Inspiron 14-3467 laptop uses an Intel Core i5 7th generation processor that can generate a 2.50 GHz base frequency & up to 3.10 GHz turbo boost speed. The laptop also includes a 14-inch HD lightweight laptop display, 8GB RAM, 256GB HDD, shared graphics, SD card, and 4 4-cell battery.
Be the first to review
Share your experience with Dell Inspiron 14-3467 Core i5 7th Gen 8GB / 256GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★