Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED Full Color Bullet Camera
-2%
Price in Bangladesh
৳1,900
from 1 seller
The lowest price of Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED in Bangladesh is ৳1,900 only. Buy Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
Save 3%
৳1,950
৳ 1,900
📋 Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DH-HAC-HFW1209CP-LED |
| Brand | Dahua |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.8 inch 2.16 Mega Pixels CMOS |
| White Balance | Auto / Manual |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 1080p |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Yes |
| IR | Distance up to 20m (65.61ft) |
| Connectivity | Standard |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | 12V±30% DC |
| Other Features | 2D Noise Reduction, 16x Digital Zoom, 97mm x 85.8mm Dimension, |
📖 Overview
Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED camera has a 20m LED distance, 1/2.8 inch CMOS image sensor, 2-megapixel, 1920 x 1080 effective pixel, progressive scanning system, 65 dB S/N ratio, 2D NR noise reduction, CVI / CVBS / AHD / TVI switchable, IP67 protection grade, 12V ± 30% DC, 0.01 Lux/F1.6, and 0 lux white light on minimum illumination.
Be the first to review
Share your experience with Dahua DH-HAC-HFW1209CP-LED Full Color Bullet Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★